Giyotin Cam

Giyotin Cam Sistemi

Giyotin cam sistemlerimiz otomatik kumandalı olarak, kaliteli paslanmaz alüminyum profillerden ve çelik destekler yardımı ile üretilen kayış yardımı ile hareketinin cam sağlandığı motorlu bir sistemdir.
Sistemimizdeki alüminyum küpeşteler istediğiniz renklerde üretilerek mekanlarınızın zarafetini ve modernliğini ön plana çıkarmaktadır.
Günümüzde duvarların ya da balkonların üzerine harç veya betonla küpeşte yapmak yerine çok daha estetik ve kaliteli malzemelerle giyotin camdan küpeşteler yapılmaktadır.  Kullandığımız giyotin cam sistemi diğer bir adıyla hareketli küpeşte terimi ise; elektrik motorlu ya da manuel olarak aşağı yukarı hareket edebilen etrafı alüminyum kasa içine alınmış cam sistemlerine denmektedir. Hareketli küpeşte ile açık bir alanı hızlı şekilde saniyler içinde kapalı bir alan haline getirebilir ya da kapalı bir alanı açık alan haline getirebilirsiniz.  İsterseniz camlarınızı işlemeli nakışlı ya da logolu yaptırabilirsiniz. Böylece içerinin görünüp görünmemesine de siz karar verebilirsiniz. Hareketli küpeşte Hareketli küpeşte profiller kullanılarak yapıldığı için tüm ebatlara uygun olarak yapılabilir. Hareketli küpeştelerde birinci sınıf kayışlar ve kaliteli motorlar kullanılır. Bu nedenle uzun yıllar masraf gerektirmez. Küçük bir bahçeye de büyük bir çatı katı restoranına da hareketli küpeşte uygulaması yapılabilir.  Hareketli küpeşte, motorlu küpeşte ya da giyotin cam sistemleri olarak da bilinir. Motorlu hareketli küpeşte dışında hareketli küpeşte lifting system adı verilen farklı bir sistem de kullanılabilir.

Giyotin Cam – Hareketli Küpeşte Uygulaması Teknik Özellikleri

Hareketli küpeştelerin esnek çalışma uygulamaları ile her alana çözüm sunabilmektedir. 1 metrelik bir pencereden tutun da 4.5 metrelik bir balkona kadar her alana giyotin cam yani hareketli küpeşte uygulayabilirsiniz. Net rakam vermek gerekirse 4500 mm genişlik, 2600 mm yüksekliğe ulaşabilirsiniz. Hareketli küpeştede 2 ya da 3 cam yani kanat bulunur. Bu sayı alanın genişliğine göre değişir. Küpeşteyi yukarı çeken şey zincir değil kayıştır bu nedenle küpeşte hareket ederken ses çıkmaz. 3×25 mm ebadında olan bu kayışlar çok güçlüdür. Arabalarda kullanılan triger kayışları ile aynı fabrikalarda üretilirler. Bu nedenle oldukça sağlamdırlar. Küpeştenin yanlarında bulunan kasalarda ses izolasyonunu sağlamak ve içeri ses geçmesini önlemek için fitiller kullanılmıştır. Hareketli küpeşteler bu özellikleri sayesinde yaz kış demeden kar, yağmur, toz ve sıcak demeden görevlerini yaparlar. Hareketli küpeşteler uzaktan kumandalı veya başlatma butonlu olarak yapılabilir. Eğer kumanda kullanacaksanız aynı anda 10 – 15 camı harekete geçirebilir, durdurabilir ya da kapatabilirsiniz. Hareketli küpeştelerde kullanılan camlar temperli camlardır. Bu camlar 1 cm kalınlığında olurlar (8 mm 1.2 mm camlar da bulunur) Camlar rulman adı verilen dişlilerin içinde hareket ederler. (Hareketli camlar daha incedir) Oldukça stabil ve kalıcı bir sistemdir.

Giyotin Cam nerelerde kullanılır?

Hareketli küpeştelerin kullanım alanları ok geniştir. İnsanoğlunun yaptığı her yapıda hareketli küpeşte kullanılabilir. En sık kullanıldığı alanlar Restoran, kafe, lokanta, bahçeler, kış bahçeleri, evlerdir. Ancak cam kullanılan ve alternatiflerini genişletmek isteyen herkes her yerde kullanabilir. Okullarda bölümleri ayırmak için kullanılabilir. İşyerlerinde evlerde hayatı kolaylaştırmak için kullanılabilir. Villa, yazlık ve yayla evlerinde kullanılabilir. Özellikle sigara yasağından sonra hareketli küpeşteye kafeteryalar, kıraathaneler, restoranlar çok ilgi göstermeye başlamıştır. Çünkü giyotin camlar istendiğinde ortamı açık hale getirebilmektedir. Pencereler, balkonlar, çatılar, kafe bahçeleri diğer kullanım alanlarıdır.

Neden giyotin cam yaptırmalıyım? Hareketli Küpeşte Avantajları nelerdir?
 • Toza kira dumana karşı koruyucudur,
 • Isı yalıtımı sağlar, koruduğu alanda ısının stabil kalmasını sağlar,
 • Rüzgâra ve güneşe karşı koruyucudur,
 • Görüşü engellemez,
 • Çeşitli sensörler ile yağmura rüzgâra ve harekete duyarlı hale getirilebilir,
 • Modern ve estetiktir,
 • Cam olduğu için manzaralı yerler için istisnasız en iyi seçenektir,
 • Bakımı kolaydır. Sık bakım gerektirmez,
 • Sessizdir,
 • Etkileyicidir,
 • Kaliteli malzemeden yapılır,
 • Teknik servis ve yedek parça sıkıntısı yoktur.

 • Giyotin Cam – Hareketli Küpeşte Fiyatları

  Giyotin cam (hareketli küpeşte) fiyatları metrekare olarak hesaplanır. m2 fiyatı uygulama yapılacak alana, kullanılan malzemeye göre değişiklik göstermektedir. Ancak giyotin c,am fiyatları hakkında bilgi almanız için mutlaka keşif yaptırmanız gerekir. Keşif sayesinde hareketli küpeşte net fiyatı ortaya çıkar. Böylece sürpriz sonuçlarla karşılaşmazsınız.

  Hareketli Küpeşte Garanti ve Destek

  Hareketli küpeştelerimiz 2 yıl garantilidir. Satış sonrası destek konusunda ise firmamız her daim yanınızda olacaktır. Siz de hareketli küpeşte ya da diğer adı ile giyotin cam sistemleri taktırmayı düşünüyorsanız Hareketli küpeşte İstanbul bölgesine hizmet veren firmamız ile yanınızdayız. Ücretsiz danışmanlık ve keşif hizmetlerimizden yararlanmak için lütfen bize ulaşınız.

  Hizmet Bölgelerimiz

  Giyotin Cam montajımız Türkiye’nin tüm bölgelerine özenle yapılmaktadır.

  Tek yapmanız gereken bizimle İletişime Geçmek.

  © Tüm Hakları Saklıdır. As Hareketli Küpeşte
  web tasarım